- Item Code: FOR 138B12500
- Mfg Part No: 138B12500
- Unit Size: 1
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .1250 in |
|---|---|
| Diameter (Fractional) | 1/8 |
| Brand | MA Ford |
| Stock Status | In Stock |
| End Style | Ball End |
Substitute Items
HEL 49036
3 FL - Ball - 40° Helix - 0.1250" (1/8) Cutter DIA x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 0.3750" (3/8) LOC x 2.0000" (2) OAL - ZPLUS Coated
LEARN MORE
HEL 49035
3 FL - Ball - 40° Helix - 0.1250" (1/8) Cutter DIA x 0.1250" (1/8) Shank DIA x 0.3750" (3/8) LOC x 2.0000" (2) OAL - Uncoated