HMAF-AL-40750-08-T75
- Item Code: HEL 86307
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Length of Cut | .1298 in |
|---|---|
| Diameter (Decimal) | .7500 in |
| Shank Dia | 0.7500 in (3/4) |
| Diameter (Fractional) | 3/4 |
| # Flutes | 4 |
| Overall Length | 4.0000 in (4) |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Coating | NPLUS |
| Substrate | Solid Carbide |
| End Style | Taper |