HMAF-FE-60250-08-T30
- Item Code: HEL 86326
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Length of Cut | .1875 in (3/16) |
|---|---|
| Diameter (Decimal) | .2500 in |
| Shank Dia | 0.2500 in (1/4) |
| Diameter (Fractional) | 1/4 |
| Overall Length | 2.0000 in (2) |
| # Flutes | 4 |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| End Style | Taper |
| Coating | TPLUS |