H35AL-M-30125-R.010
- Item Code: HEL 87988
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .1250 in |
|---|---|
| Length of Cut | .6250 in (5/8) |
| Shank Dia | 0.1250 in (1/8) |
| Diameter (Fractional) | 1/8 |
| Overall Length | 2.5000 in (2-1/2) |
| # Flutes | 3 |
| End Style | Corner Radius- .010 |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| Coating | ZPLUS |