H35ALVC-C-013-30750-R.030
- Item Code: HEL 88089
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .7500 in |
|---|---|
| Shank Dia | 0.7500 in (3/4) |
| Length of Cut | 1.0000 in (1) |
| # Flutes | 3 |
| Overall Length | 3.0000 in (3) |
| Diameter (Fractional) | 3/4 |
| End Style | Corner Radius- .030 |
| Brand | Helical Solutions |
| Substrate | Solid Carbide |
| Coating | Uncoated |
| Chipbreaker? | Y |