HSV-LX-40125-BN
- Item Code: HEL 88174
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .1250 in |
|---|---|
| Shank Dia | 0.1250 in (1/8) |
| Length of Cut | 1.0000 in (1) |
| Diameter (Fractional) | 1/8 |
| Overall Length | 2.5000 in (2-1/2) |
| # Flutes | 4 |
| Coating | APLUS |
| End Style | Ball End |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |