HPCM100-50187
- Item Code: HEL 88463
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Length of Cut | .0580 in |
|---|---|
| Diameter (Decimal) | .1875 in |
| Shank Dia | 0.1875 in (3/16) |
| Overall Length | 2.0000 in (2) |
| Diameter (Fractional) | 3/16 |
| # Flutes | 5 |
| End Style | Chamfer |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| Coating | ZPLUS |