HEV-RN-R-60125-R.010
- Item Code: HEL 88610
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .1250 in |
|---|---|
| Length of Cut | .1562 in (5/32) |
| Shank Dia | 0.1250 in (1/8) |
| Diameter (Fractional) | 1/8 |
| Overall Length | 2.0000 in (2) |
| # Flutes | 6 |
| Coating | APLUS |
| End Style | Corner Radius- .010 |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |