HEV-RN-S-60625-BN
- Item Code: HEL 88650
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .6250 in |
|---|---|
| Length of Cut | .7500 in (3/4) |
| Shank Dia | 0.6250 in (5/8) |
| Overall Length | 4.0000 in (4) |
| Diameter (Fractional) | 5/8 |
| # Flutes | 6 |
| End Style | Ball End |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| Coating | TPLUS |