H45AL-L-20125-R.030
- Item Code: HEL 88728
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .1250 in |
|---|---|
| Length of Cut | .7500 in (3/4) |
| Shank Dia | 0.1250 in (1/8) |
| Diameter (Fractional) | 1/8 |
| # Flutes | 2 |
| Overall Length | 2.5000 in (2-1/2) |
| End Style | Corner Radius- .030 |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| Coating | ZPLUS |