H45AL-S-20750-R.030
- Item Code: HEL 88739
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .7500 in |
|---|---|
| Shank Dia | 0.7500 in (3/4) |
| Length of Cut | 1.0000 in (1) |
| # Flutes | 2 |
| Diameter (Fractional) | 3/4 |
| Overall Length | 4.0000 in (4) |
| End Style | Corner Radius- .030 |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| Coating | Uncoated |