H45AL-ML-20750-R.060
- Item Code: HEL 88750
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .7500 in |
|---|---|
| Shank Dia | 0.7500 in (3/4) |
| # Flutes | 2 |
| Length of Cut | 2.7500 in (2-3/4) |
| Diameter (Fractional) | 3/4 |
| Overall Length | 6.0000 in (6) |
| End Style | Corner Radius- .060 |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| Coating | ZPLUS |