H45AL-RN-X-30125
- Item Code: HEL 88798
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .1250 in |
|---|---|
| Length of Cut | .1562 in (5/32) |
| Shank Dia | 0.1250 in (1/8) |
| Diameter (Fractional) | 1/8 |
| # Flutes | 3 |
| Overall Length | 3.0000 in (3) |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| End Style | Square End |
| Coating | ZPLUS |