H45AL-RN-X-30187
- Item Code: HEL 88800
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .1875 in |
|---|---|
| Length of Cut | .2187 in (7/32) |
| Shank Dia | 0.1875 in (3/16) |
| # Flutes | 3 |
| Overall Length | 3.0000 in (3) |
| Diameter (Fractional) | 3/16 |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| End Style | Square End |
| Coating | ZPLUS |