H40AMV-050-30031-R.005
- Item Code: HEL 88820
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .0313 in |
|---|---|
| Length of Cut | .1560 in (5/32) |
| Shank Dia | 0.2500 in (1/4) |
| Overall Length | 2.0000 in (2) |
| # Flutes | 3 |
| End Style | Corner Radius- .005 |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| Coating | ZPLUS |