H40AMV-048-30078
- Item Code: HEL 88880
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $0.00/EA
Description
Tech Specs
Back To Top| Diameter (Decimal) | .0781 in |
|---|---|
| Length of Cut | .3750 in (3/8) |
| Shank Dia | 0.2500 in (1/4) |
| Overall Length | 2.0000 in (2) |
| # Flutes | 3 |
| Diameter (Fractional) | 5/64 |
| Brand | Helical Solutions |
| Chipbreaker? | N |
| Substrate | Solid Carbide |
| End Style | Square End |
| Coating | ZPLUS |