KHDA1000A6ANA KC639M
- Item Code: KEN 3351709
- Mfg Part No: 3351709
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $320.53/EA
Description
KHDA1000A6ANA KC639M VHM KenFEED H 10X10X7.5X89 6 FL
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Torus |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.0130 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3940 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 3.5039 (89mm) |