KHDA1200A6ANA KC639M
- Item Code: KEN 3351710
- Mfg Part No: 3351710
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $386.21/EA
Description
KHDA1200A6ANA KC639M VHM KenFEED H 12X12X9X100 6 FL
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Torus |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.0157 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4720 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 3.9370 (100mm) |