KMDA0600A6ANA KC639M
- Item Code: KEN 3352369
- Mfg Part No: 3352369
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $234.99/EA
Description
KMDA0600A6ANA KC639M VHM KenFEED M 6X6X4.5X63 6 FL
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Torus |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.0126 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2360 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 2.4800 (63mm) |