KMDA0800A6ANA KC639M
- Item Code: KEN 3352370
- Mfg Part No: 3352370
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $277.45/EA
Description
KMDA0800A6ANA KC639M VHM KenFEED M 8X8X6X76 6 FL
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Torus |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.0165 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3150 in |
| Diameter (Metric) | 8mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 2.9920 (76mm) |