KMDA2000A6ANA KC639M
- Item Code: KEN 3352494
- Mfg Part No: 3352494
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $846.34/EA
Description
KMDA2000A6ANA KC639M VHM KenFEED M 20X20X10X125 6 FL
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Torus |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.0413 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7870 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC639M |
| Overall Length | 4.9210 (125mm) |