UCDE0500A5ASA KC643M
- Item Code: KEN 3524412
- Mfg Part No: 3524412
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $73.47/EA
Description
UCDE0500A5ASA KC643M CARBIDE ENDMILL UCDE 5MMX13MM R=0
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.5118 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1969 in |
| Diameter (Metric) | 5mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 2.2441 (57mm) |