UCDE2500A5ASA KC643M
- Item Code: KEN 3524454
- Mfg Part No: 3524454
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $770.71/EA
Description
UCDE2500A5ASA KC643M CARBIDE ENDMILL UCDE 25MMX45MM R=0
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.7717 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .9843 in |
| Diameter (Metric) | 25mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 4.7638 (121mm) |