UDDE2000A5ASA KC643M
- Item Code: KEN 3524529
- Mfg Part No: 3524529
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $666.32/EA
Description
UDDE2000A5ASA KC643M CARBIDE ENDMILL UDDE 20MMX38MM R=0
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.4961 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 4.5276 (115mm) |