ABDF0250A2AS K600
- Item Code: KEN 3637554
- Mfg Part No: 3637554
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $52.50/EA
Description
ABDF0250A2AS K600 MaxiMet F.ALU R=0 D=2 5 Z=2 45DE
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 2 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | Uncoated |
| Length of Cut | 0.3543 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0984 in |
| Diameter (Metric) | 2.5mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | K600 |
| Overall Length | 1.4961 (38mm) |