UEBE0300A3A KC643M
- Item Code: KEN 4032305
- Mfg Part No: 4032305
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $32.22/EA
Description
UEBE0300A3A KC643M UEBE ENDMILL D3 AP1MAX5 L38
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.1970 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1180 in |
| Diameter (Metric) | 3mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 1.4960 (38mm) |