UEBE0600A3A KC643M
- Item Code: KEN 4032308
- Mfg Part No: 4032308
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $50.54/EA
Description
UEBE0600A3A KC643M UEBE ENDMILL D6 AP1MAX8 L38
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3150 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2360 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 1.4960 (38mm) |