UEBE1000A3A KC643M
- Item Code: KEN 4032310
- Mfg Part No: 4032310
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $75.57/EA
Description
UEBE1000A3A KC643M UEBE ENDMILL D10 AP1MAX13 L50
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.5120 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3940 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 1.9690 (50mm) |