UEBE1200A3A KC643M
- Item Code: KEN 4032311
- Mfg Part No: 4032311
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $113.85/EA
Description
UEBE1200A3A KC643M UEBE ENDMILL D12 AP1MAX15 L55
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.5910 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4720 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 2.1650 (55mm) |