UEDE0200A3AS KC643M
- Item Code: KEN 4032783
- Mfg Part No: 4032783
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $48.00/EA
Description
UEDE0200A3AS KC643M UEDE ENDMILL D2 AP1MAX4 L38
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.1570 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .0790 in |
| Diameter (Metric) | 2mm |
| Brand | Kennametal |
| Grade | KC643M |
| Overall Length | 1.4960 (38mm) |