M6XM13XM57 S4 SC HARVI II KCPM15
- Item Code: KEN 4046267
- Mfg Part No: 4046267
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $72.35/EA
Description
F4AS0600ADL38 KCPM15 HARVI ENDMILL D=6 Z=4 38DEG
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| Brand | Kennametal |
| Substrate | Solid Carbide |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.5118 |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Stock Status | In Stock |
| Overall Length | 2.2440 (57mm) |