F4AS2500BDL38 KCPM15
- Item Code: KEN 4046283
- Mfg Part No: 4046283
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $961.67/EA
Description
F4AS2500BDL38 KCPM15 F4AS2500BDL38 KCPM15
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.7717 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .9843 in |
| Diameter (Metric) | 25mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.7638 (121mm) |