UCDE0400A5ASA KCPM15
- Item Code: KEN 4046285
- Mfg Part No: 4046285
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $74.09/EA
Description
UCDE0400A5ASA KCPM15 HARVI ENDMILL 4MMX11MM R=0
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.4331 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1575 in |
| Diameter (Metric) | 4mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.1654 (55mm) |