UCDE0600A5ARA KCPM15
- Item Code: KEN 4046291
- Mfg Part No: 4046291
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $76.93/EA
Description
UCDE0600A5ARA KCPM15 HARVI ENDMILL 6MMX13MM R=0.4
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .015 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.5118 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.2441 (57mm) |