UCDE0700A5ASA KCPM15
- Item Code: KEN 4046375
- Mfg Part No: 4046375
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $70.32/EA
Description
UCDE0700A5ASA KCPM15 HARVI ENDMILL 7MMX16MM R=0
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.6299 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2756 in |
| Diameter (Metric) | 7mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.4803 (63mm) |