UCDE0900A5ASA KCPM15
- Item Code: KEN 4046381
- Mfg Part No: 4046381
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $96.34/EA
Description
UCDE0900A5ASA KCPM15 HARVI ENDMILL 9MMX19MM R=0
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.7480 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3543 in |
| Diameter (Metric) | 9mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.8346 (72mm) |