UCDE1000B5ARA KCPM15
- Item Code: KEN 4046385
- Mfg Part No: 4046385
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $130.27/EA
Description
UCDE1000B5ARA KCPM15 HARVI ENDMILLW 10MMX22MM R=0.5
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .020 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.8661 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.8346 (72mm) |