UCDE1200A5ARA KCPM15
- Item Code: KEN 4046386
- Mfg Part No: 4046386
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $157.99/EA
Description
UCDE1200A5ARA KCPM15 HARVI ENDMILL 12MMX26MM R=0.75
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .0295 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.0236 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .4724 in |
| Diameter (Metric) | 12mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.2677 (83mm) |