UCDE1800A5ASA KCPM15
- Item Code: KEN 4046396
- Mfg Part No: 4046396
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $408.09/EA
Description
UCDE1800A5ASA KCPM15 HARVI ENDMILL 18MMX32MM R=0
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Square End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.2598 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7087 in |
| Diameter (Metric) | 18mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 3.6220 (92mm) |