UCDE2000A5ARA KCPM15
- Item Code: KEN 4046398
- Mfg Part No: 4046398
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $534.52/EA
Description
UCDE2000A5ARA KCPM15 HARVI ENDMILL 20MMX38MM R=0.75
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .030 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.4961 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.0945 (104mm) |