UCDE2500B5ARA KCPM15
- Item Code: KEN 4046403
- Mfg Part No: 4046403
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $853.44/EA
Description
UCDE2500B5ARA KCPM15 HARVI ENDMILLW 25MMX45MM R=0.75
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Corner Radius- .030 |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.7717 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .9843 in |
| Diameter (Metric) | 25mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.7638 (121mm) |