F3BH0400BDL30 KCPM15
- Item Code: KEN 4046458
- Mfg Part No: 4046458
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $63.22/EA
Description
F3BH0400BDL30 KCPM15 ENDMILL B D=4 Z=3 30DEG
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3150 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .1575 in |
| Diameter (Metric) | 4mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.2440 (57mm) |