F3BH0600BDL30 KCPM15
- Item Code: KEN 4046460
- Mfg Part No: 4046460
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $103.69/EA
Description
F3BH0600BDL30 KCPM15 ENDMILL B D=6 Z=3 30DEG
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.3937 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.2440 (57mm) |