F3BH1000BDL30 KCPM15
- Item Code: KEN 4046462
- Mfg Part No: 4046462
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $131.21/EA
Description
F3BH1000BDL30 KCPM15 ENDMILL B D=10 Z=3 30
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 3 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.7480 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.8346 (72mm) |