F4AW0600AWL38E120 KCPM15
- Item Code: KEN 4046487
- Mfg Part No: 4046487
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $115.19/EA
Description
F4AW0600AWL38E120 KCPM15 HARVI ENDMILL A D=6 Z=4 38DEG
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Ball End |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.2362 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.9921 (76mm) |