F6AJ0600AWM45 KCPM15
- Item Code: KEN 4046524
- Mfg Part No: 4046524
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $63.09/EA
Description
F6AJ0600AWM45 KCPM15 ENDMILL A D=6 Z=6 45DEG
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 6 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.7087 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .2362 in |
| Diameter (Metric) | 6mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.4409 (62mm) |