F8AJ2000AWX45 KCPM15
- Item Code: KEN 4046529
- Mfg Part No: 4046529
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $408.08/EA
Description
F8AJ2000AWX45 KCPM15 ENDMILL A D=20 Z=8 45DEG
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 8 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 2.3622 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.9606 (126mm) |