F4BJ2000BDL30 KCPM15
- Item Code: KEN 4047063
- Mfg Part No: 4047063
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $678.19/EA
Description
F4BJ2000BDL30 KCPM15 ENDMILL B D=20 Z=4 30DEG
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.4961 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .7874 in |
| Diameter (Metric) | 20mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.0945 (104mm) |