F4BJ1000BWM20L130 KCPM15
- Item Code: KEN 4047071
- Mfg Part No: 4047071
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $150.51/EA
Description
F4BJ1000BWM20L130 KCPM15 ENDMILL B D=10 Z=4 20DEG
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 4 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 0.5118 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .3937 in |
| Diameter (Metric) | 10mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 2.5984 (66mm) |