F5BJ2500BWX20L450 KCPM15
- Item Code: KEN 4047080
- Mfg Part No: 4047080
- Unit Size: 1
Suggested Retail Price: $701.44/EA
Description
F5BJ2500BWX20L450 KCPM15 ENDMILL B D=25 Z=5 20DEG
Tech Specs
Back To Top| # Flutes | 5 |
|---|---|
| End Style | Chamfer |
| Coating | AlTiN |
| Length of Cut | 1.7717 |
| Substrate | Solid Carbide |
| Diameter (Decimal) | .9843 in |
| Diameter (Metric) | 25mm |
| Brand | Kennametal |
| Overall Length | 4.7638 (121mm) |